Met verbeterplan wil Waternet weer aan cybersecurity-wetgeving voldoen
Er is een verbeterplan opgesteld om de digitale beveiliging van waterbedrijf Waternet weer op orde te krijgen. De organisatie heeft de digitale beveiliging niet op orde en kwam eerder al onder verscherpt toezicht te staan.
Dit jaar en volgend jaar heeft digitale veiligheid de topprioriteit binnen het bedrijf, is te lezen in een raadsbrief van verantwoordelijk wethouder Egbert de Vries. Er zullen achterstanden worden weggewerkt en verbeteringen worden doorgevoerd om aan de huidige cybersecurity-wetgeving te kunnen voldoen. Ook krijgen de werknemers van het waterbedrijf een snelcursus in omgaan met de risico’s op het gebied van digitalisering.
Eerder kwam Waternet onder verscherpt toezicht te staan van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Het waterbedrijf heeft volgens onderzoek van de ILT de digitale beveiliging niet op orde. Door de tekortkomingen bij Waternet is er een verhoogd risico op een digitaal incident, bijvoorbeeld een hack, met mogelijke gevolgen voor de kwaliteit en levering van het drinkwater.
Verder lezen bij de bron- Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich - 2 september 2026
- Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos - 1 september 2026
- Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? - 1 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen |