Skip to main content

Met verbeterplan wil Waternet weer aan cybersecurity-wetgeving voldoen

Er is een verbeterplan opgesteld om de digitale beveiliging van waterbedrijf Waternet weer op orde te krijgen. De organisatie heeft de digitale beveiliging niet op orde en kwam eerder al onder verscherpt toezicht te staan.

Dit jaar en volgend jaar heeft digitale veiligheid de topprioriteit binnen het bedrijf, is te lezen in een raadsbrief van verantwoordelijk wethouder Egbert de Vries. Er zullen achterstanden worden weggewerkt en verbeteringen worden doorgevoerd om aan de huidige cybersecurity-wetgeving te kunnen voldoen. Ook krijgen de werknemers van het waterbedrijf een snelcursus in omgaan met de risico’s op het gebied van digitalisering.

Eerder kwam Waternet onder verscherpt toezicht te staan van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Het waterbedrijf heeft volgens onderzoek van de ILT de digitale beveiliging niet op orde. Door de tekortkomingen bij Waternet is er een verhoogd risico op een digitaal incident, bijvoorbeeld een hack, met mogelijke gevolgen voor de kwaliteit en levering van het drinkwater.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek
Verder lezen
De Cy­ber­be­vei­li­gings­wet en NEN7510: waarom ke­ten­ver­ant­woor­de­lijk­heid straks niet meer vrij­blij­vend is
Verder lezen
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat
Verder lezen
De basis van cybersecurity ligt in email security
Verder lezen
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen