‘Kwetsbaarheid ict Amsterdam is nog niet opgelost’
De Amsterdamse CIO Marc Crooijmans herkent het beeld dat diensten liever investeren in nieuwe functionaliteit dan onderhoud of het wegwerken van achterstanden. Dat zorgt voor oude systemen, de ‘legacy’, die minder mogelijkheden hebben en het creëert kwetsbaarheden. Hij vertelt iBestuur dat hij meer regie van buitenaf verwacht.
Kannibalen
In defensiekringen bestaat het begrip ‘kannibalen’ – onderhoud en reparaties aan materieel uitvoeren, met behulp van onderdelen die van ander materieel worden afgehaald. Officieel bestaat dat concept natuurlijk niet, maar het bestaan van de aanpak is in ieder geval één keer erkend bij het lesvliegtuig PC-7, waarmee de luchtmacht vliegers opleidt. Van de op papier inzetbare middelen blijft in de praktijk dan weinig over. Dit mechanisme treedt niet alleen op bij ministeries, maar ook bij bestuursorganen, provincies en gemeentebesturen. Het gaat dan niet om tanks en vliegtuigen, maar ook om bruggen, kademuren en – niet onbelangrijk – ict.
Verder lezen bij de bron- Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat - 2 oktober 2026
- De basis van cybersecurity ligt in email security - 2 oktober 2026
- Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid - 1 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat | Verder lezen | |
De basis van cybersecurity ligt in email security | Verder lezen | |
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid | Verder lezen | |
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen |