Skip to main content

FAQ Archief IBD

| IB&P | ,

Op de website van de Informatiebeveiligingsdienst staat een FAQ archief waarin vragen zijn gebundeld rond de onderwerpen informatiebeveiliging en privacy. Zo krijg je o.a. antwoord op al je vragen rond o.a. verwerkersovereenkomsten, privacyverklaringen en de functie van de FG.

“Hoe kunnen burgers zich legitimeren zodat zij gebruik kunnen maken van hun rechten op grond van de AVG? – Privacy”

Burgers kunnen zich op twee manieren legitimeren: digitaal via een DigiD-omgeving of persoonlijk aan het gemeenteloket met geldig identiteitsbewijs of legitimatiebewijs (geen kopie!). Alleen zo kan de identiteit van betrokkene veilig worden vastgesteld.

Meer informatie over de rechten van betrokkenen vindt u in de Handreiking over de rechten van betrokkenen deel 1 en deel 2.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Opnieuw waarschuwing voor overname: ‘VS kan bij persoonlijke gegevens MijnOverheid’
Verder lezen
Europese NIS2 zet voedselketen onder digitale druk
Verder lezen
Bits of Freedom: “Datalekken zijn geen incident meer, maar structureel probleem”
Verder lezen
Security by design voorkomt hogere rekeningen
Verder lezen
Grip op je privacy: welke diensten hebben toegang tot je Google-account?
Verder lezen
Meer geld voor verbeteren digitale veiligheid van het mkb
Verder lezen
Schiermonnikoog erkent fouten na datalek door ransomware-aanval
Verder lezen
Ciso’s slaan alarm: 3 adviezen om ai vóór te blijven
Verder lezen
Waarom Meta je privacy op de tocht zet
Verder lezen
Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval
Verder lezen