Skip to main content

AH moest hack melden vanwege nieuwe cyberwet: ‘Verantwoordelijkheid reikt verder’

De hack bij Albert Heijn is een van de eerste grote incidenten sinds de inwerkingtreding van een nieuwe wet over cyberbeveiliging. Die is in augustus ingegaan en geldt voor duizenden belangrijke organisaties. 

Zij moeten impactvolle cyberaanvallen verplicht melden en bestuurders kunnen persoonlijk aansprakelijk worden gehouden als bedrijven hun cyberbeveiliging niet op orde hebben.

De wet geldt voor overheidsorganisaties en bedrijven die belangrijk zijn voor Nederland. Onder meer de zorg, het drinkwater en banken vallen eronder. Maar ook de levensmiddelensector, met bijvoorbeeld de supermarkten.

“Het gaat om sectoren die essentieel zijn om in Nederland altijd te blijven draaien”, zegt Bart Scholten van advies- en keuringsbedrijf Kiwa. “Zij moeten zich verplicht registreren bij het Nationaal Cyber Security Centrum NCSC.”

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Weer datalek bij welzijnsorganisatie WijZijn: 500 e-mailadressen zichtbaar
Verder lezen
Inspectie scherpt regels voor digitale zorg en informatiebeveiliging aan
Verder lezen
Veel meer gegevens betrokken bij hack op Utrechtse zorgwebsite dan eerder gedacht
Verder lezen
AH moest hack melden vanwege nieuwe cyberwet: ‘Verantwoordelijkheid reikt verder’
Verder lezen
Je hoeft niet alles om te gooien voor digitale onafhankelijkheid
Verder lezen
Van zendmast tot glasvezel: RDI bewaakt digitale levensaders van Nederland
Verder lezen
Hackers claimen aanval op Deloitte
Verder lezen
Grip op BIO2: start bij je processen, niet bij je register
Verder lezen
Herhaald datalek doet Zeabur de das om
Verder lezen
Van Weel: OM moet grote ict-inhaalslag maken
Verder lezen