Het Programma Sociaal Domein is een samenwerking tussen het Rijk en gemeenten om het sociaal domein te versterken. Een aanpak waarbij departementen, gemeenten en partners samenwerken om verder te komen. Meer informatie over dit programma vind je via de website.
Praktische en pragmatische oplossingen voor complexe uitdagingen
In het Programma Sociaal Domein gaan we actief op zoek naar knelpunten, kansen en oplossingen. Dat is na de decentralisaties de volgende fase voor het sociaal domein. De werkvloer van het wijkteam, hulpverleners en uitvoerders staat centraal. Het doel? Praktische en pragmatische oplossingen vinden voor complexe uitdagingen. En dat gaan we niet doen aan een bureau in Den Haag. Dat gaan we doen door nieuwe oplossingen te vinden voor oude problemen. Want zoals John Jorritsma (burgemeester van Eindhoven) zegt: “In de praktijk hebben cliënten geen boodschap aan artikel 17 letter D of E, ze willen gewoon goed geholpen worden.” Als we samenwerken als één overheid kunnen we dilemma’s verhelderen, obstakels wegnemen en weeffouten herstellen.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
De AVG bestaat dit jaar vijf jaar. Sinds 25 mei 2018 moeten alle organisaties, waaronder gemeenten, voldoen aan de verplichtingen uit de AVG bij het verwerken van persoonsgegevens. Maar hoe is het gesteld met de privacy bij gemeenten? Hebben ze de basis op orde? Je leest het in deze blog.
Gemeenten maken steeds meer gebruik van AI, omdat dit ontzettend veel kansen biedt. Tegelijkertijd roept het gebruik van AI ook nieuwe vragen op. Je leest er meer over in deze blog
Voor gegevensverwerkingen met een hoog privacyrisico geldt dat je een DPIA moet uitvoeren. Maar wat doe je met de uitkomsten van een DPIA en hoe zorg je ervoor dat een DPIA geen eenmalige actie is maar over een bepaalde tijd herhaald wordt?