De kater na de AVG
Siri Beerends heeft een blog geschreven via iBestuur over de AVG. Kleine ondernemers zijn nog bezig om te voldoen en intussen hebben grote bedrijven vrij spel op het gebied van privacy. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) kan de hoeveelheid meldingen amper aan en er is een vals AVG-keurmerk in omloop. Meer over de AVG lees je in de blog.
Inmiddels zijn we ruim een maand en zeshonderd privacyklachten verder. De Autoriteit Persoonsgegevens kon het aantal meldingen van mensen die vermoeden dat hun persoonlijke data niet goed worden beschermd amper aan. Ook is er een vals AVG-keurmerk in omloop en wordt gewaarschuwd voor valse AVG boetes.
Leven met AVG-proof algoritmen
Tijdens ons debat Leven met algoritmen gingen we met kunstenaars, wetenschappers, bedrijven en geinteresseerden in gesprek over de manier waarop big data en algoritmen ons leven beïnvloeden en wat de AVG wel en niet regelt omtrent algoritmische besluitvorming.
We openden de avond met de stelling ´Ik heb er vertrouwen in dat de AVG mijn gegevens voldoende beschermt´. Via smartphone kon het publiek laten weten of ze het al dan niet eens waren met deze stelling. De blauwe balk loog er niet om:
Verder lezen bij de bron
- De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X - 16 januari 2026
- VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten - 16 januari 2026
- Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO - 15 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X | Verder lezen | |
VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO | Verder lezen | |
Overzicht: Deze digitale wetten gaan in 2026 de overheid raken | Verder lezen | |
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen |