Skip to main content

Podcast: 1 jaar AVG

Op 25 mei 2018 trad de veel besproken Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) in werking. Sindsdien hebben veel organisaties te maken gehad met de verplichtingen uit de AVG. Hoe gaan ze hiermee om? Zijn er nog veel vragen en uitdagingen? Wat is de opbrengst geweest van één jaar AVG? Zijn er hoge boetes uitgedeeld? Gaat de focus van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) in 2019 verschuiven van voorlichting naar handhaving? Waar moeten we in 2019 op letten?

Tijd dus om de balans op te maken. Samen met Anne Martine Koetsier en Floor Terra van Privacy Company evalueren wij het eerste jaar van de AVG en blikken wij vooruit.

Anne Martine Koetsier is Manager training & awareness bij Privacy Company. Met haar team ontwikkelt zij producten en diensten voor bedrijven en organisaties om het bewustzijn en de kennis op het gebied van privacy en informatie beveiliging van medewerkers te vergroten. Ze geeft zelf ook trainingen en is werkzaam als (externe) functionaris gegevensbescherming voor enkele organisaties.
Anne Martine heeft ruim 20 jaar ervaring als (privacy) jurist waarvan de laatste 8 jaar als Privacy Officer bij T-Mobile. Anne Martine studeerde rechten aan de Universiteit Leiden en is regelmatig spreker op congressen en seminars.

Floor Terra is adviseur bij Privacy Company. Floor geeft organisaties advies over het beschermen van persoonsgegevens en geeft trainingen over verschillende onderwerpen op het raakvlak van techniek en privacy. Floor heeft ruim zes jaar ervaring als senior inspecteur bij de Autoriteit Persoonsgegevens met het uitvoeren van onderzoeken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen