Skip to main content

Podcast: 1 jaar AVG

Op 25 mei 2018 trad de veel besproken Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) in werking. Sindsdien hebben veel organisaties te maken gehad met de verplichtingen uit de AVG. Hoe gaan ze hiermee om? Zijn er nog veel vragen en uitdagingen? Wat is de opbrengst geweest van één jaar AVG? Zijn er hoge boetes uitgedeeld? Gaat de focus van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) in 2019 verschuiven van voorlichting naar handhaving? Waar moeten we in 2019 op letten?

Tijd dus om de balans op te maken. Samen met Anne Martine Koetsier en Floor Terra van Privacy Company evalueren wij het eerste jaar van de AVG en blikken wij vooruit.

Anne Martine Koetsier is Manager training & awareness bij Privacy Company. Met haar team ontwikkelt zij producten en diensten voor bedrijven en organisaties om het bewustzijn en de kennis op het gebied van privacy en informatie beveiliging van medewerkers te vergroten. Ze geeft zelf ook trainingen en is werkzaam als (externe) functionaris gegevensbescherming voor enkele organisaties.
Anne Martine heeft ruim 20 jaar ervaring als (privacy) jurist waarvan de laatste 8 jaar als Privacy Officer bij T-Mobile. Anne Martine studeerde rechten aan de Universiteit Leiden en is regelmatig spreker op congressen en seminars.

Floor Terra is adviseur bij Privacy Company. Floor geeft organisaties advies over het beschermen van persoonsgegevens en geeft trainingen over verschillende onderwerpen op het raakvlak van techniek en privacy. Floor heeft ruim zes jaar ervaring als senior inspecteur bij de Autoriteit Persoonsgegevens met het uitvoeren van onderzoeken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.

Meer recente berichten

Nieuwe Nederlandse provider neemt telefoongesprekken op met AI
Verder lezen
Inloggen is het nieuwe hacken: Cybersecurity in een tijdperk van versnelling
Verder lezen
Techbedrijven deelden namen Nederlandse ambtenaren met VS: ‘Ontzettend zorgelijk’
Verder lezen
Ciso’s en NCSC slaan alarm: patchgolf en cyberchaos dreigen deze zomer
Verder lezen
Mag een werkgever je WhatsApp lezen? Dit zijn de regels
Verder lezen
Aanname wordt feit: cyberaanvallen veranderen door AI
Verder lezen
TU Delft beëindigt veiligheidsafspraak met politie
Verder lezen
De technologische trends die 2026 bepalen: waar bedrijven op moeten letten.
Verder lezen
Stichting The Privacy Collective daagt techbedrijf AppLovin voor de rechter om illegaal volgen van miljoenen Nederlanders
Verder lezen
Regering investeert in cybersecurity en maritieme dronecapaciteit
Verder lezen