‘Als ik over de Haarlemmerdijk loop, dan zie ik zaken waar nooit iets wordt verkocht. Dan denk ik: gemeenten ga toch eens kijken’, zegt Guusje ter Horst (voormalig minister van Binnenlandse Zaken, oud-wethouder en oud-burgemeester van Nijmegen) in Goed Ingelichte Kring.
Ze pleit ervoor dat gemeenten meer data mogen verzamelen en gebruiken om criminaliteit tegen te gaan. ‘Als gemeenten onderling gegevens uitwisselen, kan de helft van de criminaliteit voorkomen worden.’
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.