Skip to main content

Thuiswerkblog #3 – Oplosding

Het thuiswerken is in deze tijd voor veel ambtenaren synoniem aan het werken in de cloud. Daar kleven risico’s aan. Want ook al is een applicatie AVG-proof, dan wil dat nog niet zeggen dat er geen risico is op een datalek door verkeerd gebruik. Het heeft ook een goede kant, want stilaan maken we de stap van thuiswerker naar datawerker.

Vrijdag 20 maart:

Met mijn oververmoeide WhatsAppvingers tikte ik in de appgroep van de Rijks Innovatie Community ‘oplosding’. Freudiaans voor de ideale thuiswerkoplossing waar iedereen naar op zoek is. Wie bekend is met de innovation funnel verwacht dit: in aanvang zijn er tientallen ideeën en oplossingen. Naarmate het innovatieproces vordert valt de een na de ander af tot je uitkomt bij dat ene hoopvolle, ja zelfs kansrijke concept. Zo zou het ook met de tools voor conference calls en videochats moeten gaan. Maar dat lijkt het nog niet op. De cloud aan opties wordt er vooralsnog niet snel kleiner op.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.
De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam

Meer recente berichten

Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk
Verder lezen
Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start
Verder lezen
Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen?
Verder lezen
Aankomende Cyberbeveiligingswet vraagt veel van organisaties – begin op tijd!
Verder lezen
Europese Raad stemt in met afgezwakte chatcontrolewet
Verder lezen
VS waarschuwt WhatsApp- en Signal-gebruikers voor spyware-aanvallen
Verder lezen
Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders
Verder lezen
Zwitserse privacytoezichthouders willen Amerikaanse cloudproviders bij overheid weren
Verder lezen
Cyberaanvallen te lijf met een goede verwerkersovereenkomst
Verder lezen
Collectieve aanpak digitalisering kan van start
Verder lezen