Skip to main content

Thuiswerkblog #3 – Oplosding

Het thuiswerken is in deze tijd voor veel ambtenaren synoniem aan het werken in de cloud. Daar kleven risico’s aan. Want ook al is een applicatie AVG-proof, dan wil dat nog niet zeggen dat er geen risico is op een datalek door verkeerd gebruik. Het heeft ook een goede kant, want stilaan maken we de stap van thuiswerker naar datawerker.

Vrijdag 20 maart:

Met mijn oververmoeide WhatsAppvingers tikte ik in de appgroep van de Rijks Innovatie Community ‘oplosding’. Freudiaans voor de ideale thuiswerkoplossing waar iedereen naar op zoek is. Wie bekend is met de innovation funnel verwacht dit: in aanvang zijn er tientallen ideeën en oplossingen. Naarmate het innovatieproces vordert valt de een na de ander af tot je uitkomt bij dat ene hoopvolle, ja zelfs kansrijke concept. Zo zou het ook met de tools voor conference calls en videochats moeten gaan. Maar dat lijkt het nog niet op. De cloud aan opties wordt er vooralsnog niet snel kleiner op.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen