Aanbestedingsrichtlijnen en ICT-samenwerking tussen gemeenten
Hoe zit het met de aanbestedingsrichtlijnen als meerdere gemeenten samen een server willen kopen en voor het gebruik een nieuw datanetwerk willen aanleggen? Het antwoord op deze praktijkvraag vind je hier.
Verder lezen bij de bronZes gemeenten besluiten een gezamenlijke server te kopen en deze bij één van de zes gemeenten te plaatsen. Vervolgens kunnen de andere gemeenten daarvan gebruikmaken middels een nieuw aan te leggen datanetwerk. De gemeenten werken dus samen, maar hebben vooralsnog geen juridisch bindende status voor de samenwerking vastgelegd. De bestellingen van alle gemeenten samen voor de server komen qua waarde boven het drempelbedrag voor Europees aanbesteden uit. Hoe lopen de gemeenten dan tegen de juridische aspecten van het Europees aanbesteden aan?
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
CBS: bijna helft Nederlandse bedrijven gebruikt geen AI wegens privacy | Verder lezen | |
NIS2 geeft cyberbeveiliging bedrijven een boost | Verder lezen | |
90 procent van de professionals verwacht dat nieuwe regelgeving, zoals DORA, NIS2 en de EU AI Act, de werkdruk zal beinvloeden | Verder lezen | |
NZa verwijdert gevoelige informatie van 500.000 clienten in de ggz | Verder lezen | |
Lancering register voor Functionarissen voor Gegevensbescherming | Verder lezen | |
Van Weel verwijst naar andere landen bij vertraging NIS2 | Verder lezen | |
Deze wachtwoorden moet je absoluut vermijden volgens cyberexperts, en 4 tips voor een sterk wachtwoord | Verder lezen | |
Microsoft moet LinkedIn gebruiker 50.000 euro betalen na inzet trackingcookies | Verder lezen | |
Beveiligingsexpert Schneier: privacy trekt overal aan het kortste eind | Verder lezen | |
Z-Cert: cyberdreiging neemt toe, meer samenwerking must | Verder lezen |