Staten hebben de plicht om zich in cyberspace verantwoord te gedragen
Wat moeten burgers weten over het oplopende internationale cyberconflict? En hoe komen we tot de-escalatie? In deze blog, onderdeel van de serie ‘Bits for Peace’, is het woord aan Carmen Gonsalves, Joost Bunk en Marlou Snelders van de taskforce voor cyberveiligheid van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Met welke uitdagingen hebben zij te maken? En wat betekent diplomatie in het digitale domein?
In 1996 tekende John Perry Barlow de Declaration of the Independence of Cyberspace op. Hierin schetste hij een beeld van een vrije en innovatieve digitale wereld, niet gebonden aan de regels en ideeën van de analoge wereld. Het internet als utopie van onbeperkte mogelijkheden. Barlow leek gelijk te krijgen. Sinds 1996 heeft het internet zich relatief ongemoeid en vredig kunnen ontwikkelen, met alle innovatieve kracht van dien.
Verder lezen bij de bron- Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk - 12 december 2025
- Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start - 12 december 2025
- Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen? - 11 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk | Verder lezen | |
Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start | Verder lezen | |
Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen? | Verder lezen | |
Aankomende Cyberbeveiligingswet vraagt veel van organisaties – begin op tijd! | Verder lezen | |
Europese Raad stemt in met afgezwakte chatcontrolewet | Verder lezen | |
VS waarschuwt WhatsApp- en Signal-gebruikers voor spyware-aanvallen | Verder lezen | |
Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders | Verder lezen | |
Zwitserse privacytoezichthouders willen Amerikaanse cloudproviders bij overheid weren | Verder lezen | |
Cyberaanvallen te lijf met een goede verwerkersovereenkomst | Verder lezen | |
Collectieve aanpak digitalisering kan van start | Verder lezen |