Per 1 mei zijn de gewijzigde Rijksvoorwaarden van toepassing voor gemeenten die onder GT Microsoft diensten of producten van Microsoft afnemen. De Rijksvoorwaarden waren al sinds eind 2019 van toepassing voor de rijksoverheid.
In de afgelopen maanden heeft VNG gesprekken gevoerd met Microsoft met als doel de gewijzigde Rijksvoorwaarden van toepassing te laten verklaren voor het VNG framework met Microsoft zoals vastgelegd in de VNG Microsoft Business and Services Agreement (VNG MBSA). De aanpassingen aan de voorwaarden richten zich op aanvullende waarborgen en transparantie op de verwerking van gegevens van klanten en persoonsgegevens binnen de online diensten van Microsoft.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.