OUCH! Nieuwsbrief: Cyberveilig thuis creëren
Vroeger was het bouwen van een thuisnetwerk niet veel meer dan het installeren van een draadloze router en een aantal computers. Vandaag de dag, met zoveel mensen die thuis werken en leren, is het belangrijk dat we zorgvuldig aandacht besteden aan het creëren van een sterk en cyberveilig thuis. Hier volgen vier eenvoudige stappen om dit te realiseren.
Je draadloze netwerk
Bijna ieder thuisnetwerk start met een draadloos (Wi-Fi) network. Hiermee kunnen jouw apparaten verbinding maken met het internet. De meeste thuisnetwerken bestaan uit een internet router, of een apart toegewezen draadloos access point. Ze werken beide op dezelfde manier: ze zenden draadloze signalen uit waardoor de apparaten in je huis verbinding kunnen maken met het internet. Dit betekent dat het beveiligen van je draadloze netwerk een belangrijke stap is in het beveiligen van je huis. Wij raden de volgende stappen aan om het te beveiligen.
Onderstaande link gaat naar een Engelstalige website, daar kan je de nieuwsbrief in veel verschillende vertalingen downloaden.
Verder lezen bij de bron- Wat het nieuwste dreigingsrapport van het NCSC betekent voor gewone Nederlandse gebruikers - 23 april 2026
- Kabinet: steun voor ai‑herziening, stevige kritiek op versmalling AVG - 22 april 2026
- Bestuurders aan zet met de Cbw en BIO2! - 22 april 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Wat het nieuwste dreigingsrapport van het NCSC betekent voor gewone Nederlandse gebruikers | Verder lezen | |
Kabinet: steun voor ai‑herziening, stevige kritiek op versmalling AVG | Verder lezen | |
Bestuurders aan zet met de Cbw en BIO2! | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt meer privacyklachten van Nederlanders | Verder lezen | |
Druk op AI-implementatie ondermijnt veiligheidsdenken | Verder lezen | |
Wie heeft zicht op alle camera’s in de publieke ruimte? | Verder lezen | |
Tweede Kamer neemt Cyberbeveiligingswet aan | Verder lezen | |
Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness via gepersonaliseerde game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab) | Verder lezen | |
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten | Verder lezen |