Kijk die Belgen delen wél AVG boetes uit waar je wat aan hebt
De Belgische Gegevensbeschermingsautoriteit heeft een AVG-boete van 10.000 euro uitgedeeld aan een bedrijf, meldde Tweakers begin deze week. Het bedrijf stuurde “door een menselijke fout” een marketingmail naar een verkeerd persoon en deed te weinig om dat probleem op te lossen.
Zo te zien was zijn mailadres zonder zijn medeweten toegevoegd aan een commercieel mailbestand waar het bedrijf een reclamebericht mee stuurde, alleen kon niemand hem vertellen waar het adres vandaan kwam of waarom het in het mailbestand stond. Oh en in de tussentijd kreeg hij gewoon nóg een keer reclame. Dat voelt wel erg rommelig dan natuurlijk. Opvallend, het gaat dus om één fout mailbericht dat door een handmatige fout (zo te lezen het overtypen van een papieren formulier) en dat zou leiden tot een boete? Kijk, dat moeten we hebben.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP gaat ict-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten | Verder lezen | |
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels | Verder lezen | |
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat | Verder lezen | |
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek | Verder lezen | |
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst | Verder lezen | |
Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer | Verder lezen | |
AP vraagt input op handhavingsbeleid | Verder lezen | |
Waterschappen willen duidelijkheid over cybersecurityregels | Verder lezen |