De VNG, het CBS, de gemeente Amsterdam en Code for NL publiceerden het e-magazine ‘AI als instrument voor gemeenten’. In 20 artikelen geeft dit digitale magazine een actueel beeld van de mogelijkheden, toepassingen en risico’s van AI (Artificial Intelligence) door gemeenten.
Uiteenlopende praktijkvoorbeelden uit grote en kleine gemeenten komen aan bod. Experts, wetenschappers, bestuurders en dataspecialisten geven advies en vertellen over hun ervaringen en verwachtingen.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.