Skip to main content

AP beboet Transavia om slechte beveiliging persoonsgegevens

De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, legt luchtvaartmaatschappij Transavia een boete op van 400.000 euro, wegens het slecht beveiligen van persoonsgegevens. Door die slechte beveiliging kon een hacker in 2019 de systemen van Transavia binnendringen. Daarbij had de hacker toegang tot systemen waarin hij gegevens van 25 miljoen mensen had kunnen inzien. Vastgesteld is dat de hacker persoonsgegevens van zo’n 83.000 personen downloadde.

Als jij een vlucht boekt, vertrouw jij de luchtvaartmaatschappij persoonsgegevens toe, zegt AP bestuurslid Katja Mur. De luchtvaartmaatschappij heeft die gegevens nodig om jouw vlucht te regelen.

Maar jouw gegevens zijn ook heel handig voor oplichters, die de gegevens kunnen gebruiken voor identiteitsdiefstal. Of om jou geld afhandig te maken via bijvoorbeeld WhatsApp fraude.

Dus jij moet er wel vanuit kunnen gaan dat die luchtvaartmaatschappij erg voorzichtig met jouw data omgaat en die uitermate goed beveiligt. Dat bleek bij Transavia niet het geval.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen
‘DPIA-vrij­stel­lin­gen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’
Verder lezen