AP: afscherming persoonsgegevens in Kadaster en Handelsregister nodig tegen doxing
Volgens een nieuw wetsvoorstel kunnen mensen via het strafrecht vervolgd worden voor het publiceren van iemands persoonsgegevens om diegene bang te maken. Maar om dit zogeheten doxing tegen te gaan, is het ook nodig dat de overheid zelf stopt met het zonder goede reden makkelijk toegankelijk maken van woonadressen via het Kadaster en het Handelsregister. Dat schrijft de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) in haar advies over dit wetsvoorstel.
Doxing is het verzamelen of openbaar maken van bijvoorbeeld iemands adres of telefoonnummer. Met als doel diegene bang te maken, ernstige overlast te bezorgen of te belemmeren in zijn of haar functie. Dat kan gaan om informatie die op andere plekken al openbaar is. Bijvoorbeeld op sociale media, op sites die gegevens uit een datalek publiceren of in overheidsregisters als het Kadaster en het Handelsregister.
Toenmalig minister van Justitie en Veiligheid Grapperhaus stelde vorig jaar op verzoek van de Tweede Kamer een wetsvoorstel op waarmee daders van doxing maximaal een jaar gevangenisstraf kunnen krijgen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen | |
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk | Verder lezen |