Cybersecuritybudget Nederlandse organisaties schiet tekort
Een kwart van de Nederlandse IT professionals (23 procent) geeft aan dat het huidige budget voor cybersecurity tekortschiet. Daarnaast is er bij 31 procent van de organisaties geen protocol aanwezig in het geval van een cyberaanval of datalek. Dit blijkt uit onderzoek van NTT DATA, wereldwijde IT en zakelijke dienstverlener, onder 518 Nederlandse IT professionals.
Digitale veiligheid niet op orde
Deze cijfers worden nog verontrustender als er wordt gekeken naar de digitale veiligheid van organisaties. In het overgrote deel (84 procent) wordt er namelijk gebruikgemaakt van privekanalen, zoals WhatsApp, om zakelijk digitaal te communiceren. Bovendien maakt de helft (56 procent) wel eens gebruik van Zoom. Dit platform heeft regelmatig onder vuur gelegen omdat het de AVG zou schenden.
Daarnaast maakt een kwart van de organisaties (24 procent) geen gebruik van single sign-on en/of multifactorauthenticatie. Dit betekent dat hun data niet goed beschermd is. Bovendien slaat 27 procent van de organisaties back-ups niet in meerdere cloudomgevingen op.
- Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig - 16 oktober 2026
- Een algoritmeregister vul je niet met beleid - 15 oktober 2026
- Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur - 15 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen |