Skip to main content

De beste cybersecurity is onzichtbaar

Organisaties moeten hun totale omgeving maximaal beveiligen zonder daarbij het gebruiksgemak te belemmeren. De tijd is voorbij dat bij de ontwikkeling van digitale tools pas in laatste instantie wordt nagedacht over het beveiligingsluik. Security by design is de nieuwe norm. Bij alles wat we ontwikkelen moet security een aandachtspunt zijn, van het eerste bouwblok tot het allerlaatste.

En dat geldt ook na de ontwikkelingsfase: bij het onderhoud of bij latere toevoegingen van nieuwe functionaliteiten moet security top of mind zijn, zegt Peter Debasse, Group Information Risk Officer bij KBC. Hij is van bij de oprichting ook betrokken bij de Cyber Security Coalition, een sector overschrijdende gemeenschap met spelers uit de academische wereld, openbare instanties en de private sector. Het doel? De Belgische cyberveiligheid weerbaarder maken door een sterk ecosysteem voor cyberbeveiliging op nationaal niveau uit te bouwen. Meer dan 120 organisaties zijn actief lid.

De massale verschuiving naar thuiswerk de voorbije twee jaar heeft het belang van cyberbeveiliging extra in de verf gezet. Bedrijven die botsten op hun datacapaciteit zochten hun toevloed tot de cloud. Organisaties met een goed beveiligd VPN-systeem merkten dat hun versleutelde tunnel verzadigd raakte toen de hele organisatie plots thuis werkte.

En medewerkers voelden meer dan ooit de noodzaak om ook met hun eigen smartphone, tablet of laptop hun werkmail te lezen of het samenwerkingsplatform van de onderneming te raadplegen. Dat zijn allemaal uitdagingen met rechtstreekse gevolgen voor de beveiliging van het bedrijfsnetwerk. Er is geen gouden maatregel die ondernemingen beschermt tegen cybercriminelen. Cybersecurity is een samenspel van een reeks maatregelen en aandachtspunten die organisaties voor ogen moeten houden, zegt Debasse.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen
Verder lezen
Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken
Verder lezen
Is de AWS European Sovereign Cloud soeverein genoeg?
Verder lezen
Grote Limburgse ziekenhuizen realistisch over dreiging van cybercriminaliteit: Je kan het risico nooit helemaal wegwerken
Verder lezen
‘SVB niet afhankelijk van cloud voor primair proces’
Verder lezen
Nederlandse cyberweerbaarheid aan vele kanten onder druk
Verder lezen
Toyota aangeklaagd door bestuurder na explosieve stijging verzekeringspremie door gedeelde rijdata
Verder lezen
Slachtoffer bankhelpdeskfraude krijgt 84.000 euro schade niet vergoed
Verder lezen
Beveiligingsexpert waarschuwt: overheden bespioneren ons met AI
Verder lezen
Veilige ITAD: verantwoord afscheid nemen van afgeschreven IT-middelen
Verder lezen