De beste cybersecurity is onzichtbaar
Organisaties moeten hun totale omgeving maximaal beveiligen zonder daarbij het gebruiksgemak te belemmeren. De tijd is voorbij dat bij de ontwikkeling van digitale tools pas in laatste instantie wordt nagedacht over het beveiligingsluik. Security by design is de nieuwe norm. Bij alles wat we ontwikkelen moet security een aandachtspunt zijn, van het eerste bouwblok tot het allerlaatste.
En dat geldt ook na de ontwikkelingsfase: bij het onderhoud of bij latere toevoegingen van nieuwe functionaliteiten moet security top of mind zijn, zegt Peter Debasse, Group Information Risk Officer bij KBC. Hij is van bij de oprichting ook betrokken bij de Cyber Security Coalition, een sector overschrijdende gemeenschap met spelers uit de academische wereld, openbare instanties en de private sector. Het doel? De Belgische cyberveiligheid weerbaarder maken door een sterk ecosysteem voor cyberbeveiliging op nationaal niveau uit te bouwen. Meer dan 120 organisaties zijn actief lid.
De massale verschuiving naar thuiswerk de voorbije twee jaar heeft het belang van cyberbeveiliging extra in de verf gezet. Bedrijven die botsten op hun datacapaciteit zochten hun toevloed tot de cloud. Organisaties met een goed beveiligd VPN-systeem merkten dat hun versleutelde tunnel verzadigd raakte toen de hele organisatie plots thuis werkte.
En medewerkers voelden meer dan ooit de noodzaak om ook met hun eigen smartphone, tablet of laptop hun werkmail te lezen of het samenwerkingsplatform van de onderneming te raadplegen. Dat zijn allemaal uitdagingen met rechtstreekse gevolgen voor de beveiliging van het bedrijfsnetwerk. Er is geen gouden maatregel die ondernemingen beschermt tegen cybercriminelen. Cybersecurity is een samenspel van een reeks maatregelen en aandachtspunten die organisaties voor ogen moeten houden, zegt Debasse.
Verder lezen bij de bron- Europese Commissie wil AVG aanpassen en meer ruimte voor AI-ontwikkeling - 19 december 2025
- Rekenkamer: UWV faalt jarenlang met verouderde it-systemen - 19 december 2025
- Plan om Woo-verzoeken in te perken oogst felle kritiek - 18 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Europese Commissie wil AVG aanpassen en meer ruimte voor AI-ontwikkeling | Verder lezen | |
Rekenkamer: UWV faalt jarenlang met verouderde it-systemen | Verder lezen | |
Plan om Woo-verzoeken in te perken oogst felle kritiek | Verder lezen | |
De grote cloud-exodus: Europese bedrijven keren terug naar eigen edge! | Verder lezen | |
Bedrijfsapplicaties in gevaar door kwetsbaarheid in software van OpenAI | Verder lezen | |
Fortinet voorspelt voor 2026: agentic AI zal cybercriminaliteit industrialiseren | Verder lezen | |
Privacy First waarschuwt Brussel voor overidentificatie met Europese digitale ID | Verder lezen | |
Hoe NIS2 de Europese industrie aanzet tot volwassen OT-security | Verder lezen | |
Gemeentedata burger voor het eerst gekoppeld aan Europese digitale ID-wallet | Verder lezen | |
Orange Cyberdefense: cybercrime ondermijnt samenlevingen en wordt geopolitiek machtsmiddel | Verder lezen |