Europese privacytoezichthouders intensiveren samenwerking
In 2021 hebben de Europese privacytoezichthouders samengewerkt bij 506 internationale onderzoeken. Zij rondden in dat jaar 141 internationale onderzoeken definitief af. Dat blijkt uit het jaarverslag van de European Data Protection Board (EDPB), het samenwerkingsorgaan van de Europese privacytoezichthouders. De afgelopen jaren hebben de toezichthouders vaker de krachten gebundeld, om de privacy van iedereen in Europa te versterken.
Honderden onderzoeken waarin wij samen optrekken met onze collega-toezichthouders, dat is natuurlijk mooi, zegt Aleid Wolfsen, voorzitter van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en vicevoorzitter van de EDPB.
We bewegen steeds meer naar elkaar toe. We doen samen onderzoeken, geven samen uitleg van de bepalingen uit de privacywet. Dat samen optrekken werpt zijn vruchten af. We realiseren ons dat we dat nog meer moeten doen.
Wolfsen: Onlangs spraken wij met onze Europese collega s af de ingeslagen koers voort te zetten en de samenwerking verder te intensiveren. Zo wijzen we elk jaar een aantal grote internationale zaken aan die prioriteit hebben en die we snel willen oplossen, met hulp van meerdere toezichthouders. Daarnaast gaan we meer samenwerken in taskforces en wisselen we informatie over onze strategie uit, zodat we elkaar goed aanvullen.
Een-loketmechanisme
Organisaties die persoonsgegevens gebruiken van mensen in meerdere Europese landen, hebben in principe met een privacytoezichthouder te maken. Dat is de toezichthouder van het land waar die organisatie de Europese hoofdvestiging heeft.
Verder lezen bij de bron- Hackers claimen aanval op Deloitte - 28 oktober 2026
- Grip op BIO2: start bij je processen, niet bij je register - 28 oktober 2026
- Herhaald datalek doet Zeabur de das om - 27 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Hackers claimen aanval op Deloitte | Verder lezen | |
Grip op BIO2: start bij je processen, niet bij je register | Verder lezen | |
Herhaald datalek doet Zeabur de das om | Verder lezen | |
Van Weel: OM moet grote ict-inhaalslag maken | Verder lezen | |
Opnieuw datalek bij UMC Utrecht | Verder lezen | |
NCTV: Cyberdreiging en Big Tech-afhankelijkheid bedreigen Nederland | Verder lezen | |
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid | Verder lezen | |
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ | Verder lezen | |
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel | Verder lezen | |
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar? | Verder lezen |