Skip to main content

Een op de vijf IT beslissers heeft weinig vertrouwen in databescherming en privacy van de cloud

Een vijfde van de IT beslissers heeft weinig vertrouwen in de cloud als het gaat om databescherming, 19 procent, en privacy, 20 procent. Dit blijkt uit onderzoek van datacenter BIT. Voor het onderzoek werden ruim 1.000 IT beslissers bevraagd over databeheer, dataopslag en databeveiliging. Slechts de helft van de organisaties zou opnieuw kiezen voor hun huidige provider als ze een nieuwe cloudleverancier moet kiezen. 45 procent van de respondenten maakt het niet uit welke cloud zijn of haar organisatie gebruikt.

Verschillen per sector

Ook is slechts de helft van de respondenten op de hoogte van wat hun cloudleverancier daadwerkelijk doet op het gebied van databeveiliging. Hierbij springen er een aantal sectoren uit. Zowel organisaties in de gezondheidszorg, 38 procent, als de overheid, 49 procent, zijn aanzienlijk minder goed op de hoogte van wat hun cloudprovider doet op het gebied van databeveiliging. Dit is vreemd, aangezien juist organisaties in deze sectoren vanwege de aard van hun werk te maken hebben met zeer gevoelige gegevens, en zich aan strenge wet- en regelgeving moeten houden.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen
Verder lezen
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming?
Verder lezen
Terugblik cyberincident
Verder lezen