Digital Trust Center introduceert cybersecurity subsidie
Het Digital Trust Center, DTC, onderdeel van het ministerie van Economische Zaken, is begonnen met een pilot subsidieregeling voor kleine bedrijven, gericht op cybersecurity. In totaal is er zo n 300.000 euro beschikbaar.
Kleine bedrijven nemen nog niet genoeg maatregelen op gebied van cybersecurity, blijkt uit onderzoeken van het DTC en het CBS. Praktische voorlichting over cyberveiligheid helpt weliswaar, maar zet nog niet elke ondernemer aan tot actie, zo schrijft DTC in een persbericht.
Uit de pilot subsidie genaamd Mijn Cyberweerbare Zaak moet duidelijk worden of het wegnemen van een financieel knelpunt kleinere ondernemers aanzet tot het nemen van enkele cybersecuritymaatregelen.
Micro en kleine ondernemingen kunnen via de subsidieregeling Mijn Cyberweerbare Zaak subsidie krijgen voor de kosten van de aanschaf en implementatie van een of meer cruciale cyberweerbaarheidsmaatregelen.
Verder lezen bij de bronLees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Informatie over algoritmen Belastingdienst niet volledig openbaar | Verder lezen | |
Cloudbeveiliging van veel organisaties bevat structurele zwakke plekken | Verder lezen | |
UWV lekte door fout bij versturen van e-mail gezondheidsgegevens cliënten | Verder lezen | |
Informatiebeveiliging in de ouderenzorg moet beter | Verder lezen | |
Hoge Duitse boetes voor Vodafone wegens datalekken en nalatigheid | Verder lezen | |
Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is | Verder lezen | |
OpenAI gaat in beroep tegen gerechtelijk bevel om data onbeperkt te bewaren | Verder lezen | |
Toenemende dreiging en regelgeving dwingen organisaties tot cyberweerbaarheid | Verder lezen | |
Handvaten voor transparanter gebruik van profileringsalgoritmen door overheden | Verder lezen | |
Deense gemeenten beëindigen samenwerking met Microsoft | Verder lezen |