Skip to main content

Handreiking Maak je organisatie quantumveilig gepubliceerd

De ontwikkeling van een krachtige quantumcomputer is de laatste jaren in een stroomversnelling geraakt. Organisaties moeten nu in actie komen en zich gaan voorbereiden om tijdig te kunnen migreren naar quantumveilige cryptografie. De verwachting van experts is dat quantumcomputers tussen 2030 en 2040 waarschijnlijk over voldoende rekenkracht zullen beschikken om veel van de meest gebruikte vormen van cryptografie te kunnen breken.

De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, AIVD, en het Nationaal Cyber Security Centrum, NCSC, hebben daarom een gezamenlijke handreiking Maak je organisatie quantumveilig gepubliceerd. Deze handreiking is een aanvulling op het recent gepubliceerde PQC-migratiehandboek en biedt een nadere uitwerking van de daarin beschreven stappen en maatregelen.

Aan de slag met het voorbereiden op de migratie naar quantumveilige cryptografie

De migratie naar quantumveilige cryptografie-post-quantumcryptografie, PQC, zal organisaties veel tijd en middelen gaan kosten. In deze handreiking bieden we CIO s, CTO s en CISO s van de overheid, het bedrijfsleven en kennisinstellingen een aantal concrete handvatten voor:

  • Het inventariseren van de risico s die een organisatie loopt ten aanzien van de quantumdreiging
  • Het inventariseren van de cryptomiddelen die een organisatie gebruikt
  • Het beoordelen van de risico s
  • Het opstellen van een migratieplan
Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen