Potentiele gevaren van applicaties
Webapplicaties zijn een onmisbaar onderdeel van ons dagelijks leven geworden. Ze vereenvoudigen vele aspecten van ons bestaan, van communicatie tot winkelen, van leren tot entertainment. Maar net zoals deze applicaties ons leven verrijken, brengen ze ook een scala aan potentiele gevaren met zich mee.
Deze gevaren varieren van inbreuken op onze privacy, waarbij persoonlijke gegevens onbedoeld of onethisch worden gedeeld, tot fraudegevaren waarbij individuen of organisaties misleid kunnen worden tot het nemen van ongewenste of schadelijke acties. Er zijn ook risico s van desinformatie, waarbij valse of verdraaide informatie wordt verspreid, en van cyberpesten, waarbij personen online worden lastiggevallen of geintimideerd.
Of u nu een ouder bent die zijn kinderen wil beschermen, een IT-specialist die zijn kennis wil verdiepen, of gewoon een alledaagse gebruiker die zijn digitale voetafdruk wil begrijpen en beveiligen, In dit artikel geven we een dieper inzicht in de gevaren van online applicaties.
1. Sociale media platforms
Sociale media is een groot onderdeel geworden van vele mensen hun dagelijkse leven. Ze stellen ons in staat om te communiceren met vrienden en familie, nieuws en entertainment te delen, en zelfs professionele netwerken op te bouwen. Maar achter de schermen van likes, shares en updates schuilen risico s waarvan elke gebruiker zich bewust moet zijn.
Verder lezen bij de bron- Brabantse Datawerkplaats leidt tot betere gegevensuitwisseling - 16 mei 2025
- Onderwijs tegen kabinetsplan cyberveiligheid - 16 mei 2025
- EU verleent VK uitzonderlijke verlenging voor data-uitwisseling - 15 mei 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Brabantse Datawerkplaats leidt tot betere gegevensuitwisseling | Verder lezen | |
Onderwijs tegen kabinetsplan cyberveiligheid | Verder lezen | |
EU verleent VK uitzonderlijke verlenging voor data-uitwisseling | Verder lezen | |
Cyberaanvallen stijgen met 53% in Nederland in Q1 2025 | Verder lezen | |
Politie en FBI werken samen om internationale dienst voor cybercrime uit de lucht te halen | Verder lezen | |
Belgische regering investeert miljoenen in overstap leger naar clouddiensten | Verder lezen | |
Amsterdam maakt eigen AI-assistent: ChatAmsterdam | Verder lezen | |
Slechts één op de vijf bedrijven denkt na een cyberaanval door te kunnen werken | Verder lezen | |
WhatsApp vs. Signal: Loopt onze privacy echt gevaar? | Verder lezen | |
Cybersecurity topprioriteit bij beveiligingstechnologie | Verder lezen |