Europese privacytoezichthouders roepen op tot meer waarborgen bij digitale euro
De aandacht voor privacy in het ontwerp van de digitale euro is positief, maar er zijn wel verbeteringen nodig. Dat stellen de Europese nationale privacytoezichthouders, verenigd in de European Data Protection Board, EDPB.
Zij brengen over de digitale euro advies uit op verzoek van de Europese Commissie. Ze doen dat samen met de European Data Protection Supervisor, EDPS, die toezicht houdt op instellingen van de EU.
De digitale euro is bedoeld als aanvulling op bestaande betaalmiddelen. De digitale munt zal, net als het al bestaande cashgeld, worden uitgegeven door de Europese Centrale Bank, ECB. Via reguliere betaalinstellingen wordt de digitale euro vervolgens beschikbaar voor burgers en bedrijven.
Verwerking van persoonsgegevens
De introductie van de digitale euro gaat gepaard met verwerkingen van persoonsgegevens. De EDPB en EDPS geven in hun advies aan dat die verwerkingen beperkt moeten blijven tot wat noodzakelijk is.
Verder lezen bij de bron- Minister: bestuurder moet altijd toestemming geven voor delen voertuigdata - 4 december 2023
- Rekenkamercommissie komt met rapport informatieveiligheid - 4 december 2023
- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Minister: bestuurder moet altijd toestemming geven voor delen voertuigdata | Verder lezen | |
Rekenkamercommissie komt met rapport informatieveiligheid | Verder lezen | |
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen |