Samenwerkingsorganisatie De Wolden Hoogeveen zet ethische hackers in bij onderzoek
De SWO heeft op het gebied van informatieveiligheid de nodige stappen gezet, maar dat is nog niet voldoende om te voldoen aan de basisvereisten. Dat is de conclusie van een onderzoek van de gezamenlijke Rekenkamercommissies van De Wolden en Hoogeveen.
Capaciteit en middelen
Er is te weinig capaciteit en er wordt te weinig geld ingezet voor informatieveiligheid. Daardoor lopen de gemeenten, en daarmee de inwoners, grote risico s. Als de
informatieveiligheid hapert, kan dat vervelende gevolgen hebben voor de dienstverlening aan inwoners, denk aan paspoorten, vergunningen en uitkeringen, of voor de bescherming van persoonsgegevens. De gemeenten en de SWO voldoen nog niet aan de basisvereisten voor een adequate informatiebeveiliging.
Gezamenlijk rekenkameronderzoek De Wolden en Hoogeveen
De rekenkamercommissies de Wolden en Hoogeveen hebben een onderzoek uitgevoerd naar de informatieveiligheid binnen de SWO. Daarmee wordt inzicht gegeven in de opgaven, de stand van zaken, de doelmatigheid en doeltreffendheid van de informatieveiligheid van de beide gemeenten. Met deze bevindingen krijgt de gemeenteraad meer handvatten om hierop te sturen en te controleren.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |