AP: privacy is een grondrecht, niet alleen voor rijke mensen
De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, gaat samen met de Noorse en Duitse privacytoezichthouder een Europese procedure starten over privacy en gepersonaliseerde advertenties. De toezichthouders willen samen met alle EU collega s een duidelijk oordeel gaan geven over de manier waarop online platforms toestemming van gebruikers krijgen voor het laten zien van gepersonaliseerde advertenties.
Zo zijn er online platforms die stellen dat mensen alleen nog maar gratis gebruik kunnen blijven maken van het platform als zij ermee instemmen dat hun persoonsgegevens worden gebruikt voor gerichte advertenties.
Voor de AP is het hierbij belangrijk dat de bescherming van je privacy niet alleen goed is geregeld wanneer je hiervoor genoeg geld hebt. Privacy is een grondrecht dat iedereen in gelijk mate moet beschermen.
Binnen 8 weken standpunt
De European Data Protection Board, EDPB, waarin Europese privacytoezichthouders zoals de AP zitten, zal binnen 8 weken een standpunt over deze kwestie innemen.
Aleid Wolfsen, voorzitter AP: Online platforms kunnen heel veel volgen. Waar je op klikt, wat je online bekijkt, waar je bent en ook wat jouw politieke voorkeur is. Je hebt er recht op dat je grip en zeggenschap houdt over jouw gegevens, dat die goed worden beschermd en dat die alleen worden gebruikt in overeenstemming met wat jij wilt. Dat is een grondrecht voor iedereen.
Verder lezen bij de bron- AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid - 23 oktober 2026
- Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ - 23 oktober 2026
- College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel - 22 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid | Verder lezen | |
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ | Verder lezen | |
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel | Verder lezen | |
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar? | Verder lezen | |
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders | Verder lezen | |
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen | Verder lezen | |
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek | Verder lezen | |
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity | Verder lezen | |
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen |