Nederland is een van de landen waar mensen het minst vaak voor een gratis VPN kiezen
Met slechts 30 procent van de VPN gebruikers die voor een gratis dienst kiest, staat Nederland in de top 3 van landen waar gratis VPN s het minst populair zijn.
De snelle groei van het aantal betaalde VPN gebruikers in Nederland gaat hand in hand met gebruikers die gratis VPN diensten de rug toekeren. Omdat slechts 30 procent van de Nederlandse VPN gebruikers voor gratis alternatieven kiest, staat Nederland na Zweden, 24 procent, en Canada, 29 procent, op de derde plaats wat scepticisme ten aanzien van gratis VPN s betreft, blijkt uit een onderzoek over VPN gebruik van NordVPN.
Een gratis VPN biedt vaak enkel de illusie van privacy. Voor het exploiteren van een enorm netwerk van servers zijn honderden of zelfs duizenden werknemers en een grote hoeveelheid geld nodig. Net als elk ander bedrijf moeten VPN aanbieders hun bedrijf winstgevend maken om te kunnen blijven functioneren. Een van de belangrijkste manieren waarop gratis VPN s geld verdienen, is door persoonlijke gegevens aan datahandelaren te verkopen. Vervolgens kopen adverteerders deze gegevens om meer te weten te komen over het winkelgedrag van gebruikers en om hun campagnes effectiever te maken. Een gratis VPN heeft dus meestal niets met privacy te maken en biedt doorgaans slechte beveiliging, zegt Marijus Briedis, CTO bij NordVPN.
Wat betreft digitale privacy zijn gen Z en babyboomers even erg
Hoewel het gebruik van VPN s de afgelopen twee jaar onveranderd is gebleven, zijn de redenen voor het gebruik van een VPN wel enigszins veranderd. Sinds 2022 is het aantal mensen dat VPN s gebruikt om de privacy van gegevens en online activiteiten te beschermen licht gestegen van 39 procent naar 40 procent. En het percentage mensen dat VPN s gebruikt om de veiligheid van apparaten en online accounts te beschermen, is gestegen van 28 procent naar 31 procent.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness via gepersonaliseerde game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab) | Verder lezen | |
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten | Verder lezen | |
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker | Verder lezen | |
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? | Verder lezen | |
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten | Verder lezen | |
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen | Verder lezen | |
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen | Verder lezen | |
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig? | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid is geen certificaat | Verder lezen |