Skip to main content

Stemming Europese cybersecurtiyvereisten uitgesteld tot mei

Europa gaat pas in mei stemmen over de regels rond EUCS. Een laatste versie gaf grote Amerikaanse techbedrijven meer kans om cloudcontracten binnen te halen, dat was niet naar de zin van lokale spelers.

Volgens bronnen van Reuters hebben nationale cybersecurityexperts er voor gezorgd dat de Europese stemming rond EUCS naar mei wordt uitgesteld.

EUCS staat voor het EU Cybersecurity certification scheme voor clouddiensten en bepaalt de regels voor overheden, maar ook richtlijnen voor bedrijven, om een geschikte aanbieder te kiezen om hun data te verwerken of bewaren.

In eerdere versies stond daar te lezen dat bedrijven buiten de EU, zoals Amazon, Google, Microsoft of Amazon, hiervoor een joint venture of nauwe samenwerking moesten aangaan met lokale spelers. Maar vorige week raakte bekend dat de meest recente versie die vereiste schrapte.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google
Verder lezen
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op
Verder lezen
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk
Verder lezen
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien
Verder lezen
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is
Verder lezen
Van der Burg: ‘Te weinig capaciteit om IT-contracten overheid inzichtelijk te maken’
Verder lezen
Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek
Verder lezen
De Cy­ber­be­vei­li­gings­wet en NEN7510: waarom ke­ten­ver­ant­woor­de­lijk­heid straks niet meer vrij­blij­vend is
Verder lezen
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat
Verder lezen
De basis van cybersecurity ligt in email security
Verder lezen