Skip to main content

Wijkagent bespiedt stel met dure Volkswagen Tiguan: Waar doen ze het van?

Een wel heel ijverige wijkagent heeft in Son ruim twee jaar een gezin geobserveerd, omdat hij vermoedde dat er iets niet klopte. Het echtpaar met drie kinderen reed in een dure Volkswagen Tiguan, terwijl ze een bijstandsuitkering hadden. De wijkagent vroeg zich daarom af: waar doen ze het van? Het echtpaar uit Son en hun beide ouders werden na een lang onderzoek met observaties en telefoontaps opgepakt en in de cel gezet.

De grote vraag in de rechtbank in Den Bosch was woensdag of de wijkagent op eigen initiatief zo n onderzoek naar het gezin mocht instellen. Zowel de rechter als de advocaten noemden de wijkagent overijverig. Je zult maar zo n agent in je wijk hebben, zei een van de advocaten. Je bent vogelvrij.

De wijkagent ging 12 tot 13 keer op onderzoek uit tussen 2020 en 2022. Hem was opgevallen dat het gezin in een auto reed die hij niet vond passen bij hun inkomen. Hoe de agent wist dat het echtpaar een bijstandsuitkering had, werd tijdens de zitting niet duidelijk, maar de advocaten plaatsten er wel hun vraagtekens bij. De wijkagent bleek precies op de hoogte van het feit dat ze een uitkering hadden.

24 uur een camera
Centraal bij de observaties stond de Volkswagen Tiguan met een waarde van rond de 30.000 euro. Die auto stond niet op naam van het echtpaar, maar van de moeder van de vrouw. De wijkagent zag dat de auto altijd bij het huis van het echtpaar in Son stond. Af en toe reed de wijkagent langs, maar ook maakte hij foto s en plaatste zelfs 24 uur een camera om te zien of de auto er s nachts ook stond.

Na twee jaar schakelde hij justitie in en werden telefoons afgetapt. Uiteindelijk was er zoveel bewijs dat er binnengevallen werd op het adres in Son en bij beide, stief-, ouders van het echtpaar. Alle zes werden in de cel gezet en stevig verhoord.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid
Verder lezen
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’
Verder lezen
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel
Verder lezen
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar?
Verder lezen
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders
Verder lezen
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen
Verder lezen
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek
Verder lezen
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity
Verder lezen
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen