Kabinet wil concurrerende cybersecuritymarkt met voldoende personeel in 2035
Het demissionaire kabinet wil dat Nederland in 2035 over een concurrerende cybersecuritymarkt beschikt met voldoende getalenteerd personeel. Dat staat in de agenda voor Cybersecurity Technologies (pdf). Cybersecurity is onder de Nationale Technologiestrategie een van de aangewezen sleuteltechnologieen. Volgens het kabinet zijn de in totaal tien sleuteltechnologieen nodig voor Nederlandse banen en inkomsten van de toekomst, het oplossen van maatschappelijke uitdagingen en de nationale veiligheid.
Begin dit jaar werd de Nationale Technologiestrategie al aangekondigd, maar moest de agenda voor cybersecurity nog worden uitgewerkt. Die is nu verschenen. Daarin staat dat Nederland in 2035 een concurrerende cybersecuritymarkt heeft met voldoende talent. Door middel van een multidisciplinaire aanpak moet Nederland een internationaal leidende positie in innovatieve cybersecuritytechnologieen hebben verworven. Tevens zou cybersecurity een geintegreerd onderdeel van de Nederlandse sectoren moeten zijn door het toepassen van security by design, security by default en cybersecurity in de toeleveringsketen van organisaties en bedrijfsketens.
Technologische innovaties rondom cybersecurity zijn essentieel voor een digitaal veilig, weerbaar, open, autonoom en welvarend Nederland. Om de toenemende digitale dreiging tegen te gaan en de afhankelijkheid van anderen te beperken is technologisch leiderschap belangrijk voor Nederland, aldus demissionair minister Adriaansens van Economische Zaken (pdf). Volgens de minister raakt cybersecuritytechnologie alle sectoren en technologieen en zou in de basis moeten worden meegenomen in de ontwikkeling van operationele en digitale systemen in alle sectoren.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |