Slimme camera s geven ouderenzorg privacy
Met de druk op de zorg zijn slimme en creatieve oplossingen welkom om de zorgverleners te ondersteunen en het personeelstekort op te vangen. Bovendien kunnen deze oplossingen ook bijdragen aan de zelfstandigheid van clienten en het behouden van hun eigen regie. Belangrijk is wel dat de privacy en vrijheid van clienten zorgvuldig moeten worden afgewogen tegen de verantwoordelijkheden van zorgverleners. ZuidOostZorg heeft daarom slimme camera s geinstalleerd voor betere persoonsgerichte zorg.
ZuidOostZorg zet met de komst van de camera s in op het behoud van de eigen regie van de client en de ondersteuning van de zorgverleners. Een voorbeeld hiervan is dat er in de kamers van clienten van locatie Stellinghaven Appelscha, op de DZEP afdeling, voor mensen met Dementie met Zeer Ernstig Probleemgedrag, slimme camera s zijn geinstalleerd. Deze camera s geven real time inzicht in de status van de client en de kamer zonder daarbij beelden te laten zien.
Optische sensor
Zorgverlener Alletta Wedzinga geeft aan dat binnen ZuidOostZorg de zorg zo persoonsgericht mogelijk wordt gemaakt en dat de techniek daarbij helpt: Technologie ondersteunt, maar kan de zorgverlening niet vervangen. Echt goede zorg vergt inzicht en tijd. Inzicht in wat de client nodig heeft en tijd om vervolgens te doen wat nodig is. Omdat er van tijd nooit genoeg is in de zorg, zoek je naar oplossingen die tijd kunnen besparen.
Verder lezen bij de bron- De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X - 16 januari 2026
- VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten - 16 januari 2026
- Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO - 15 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X | Verder lezen | |
VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO | Verder lezen | |
Overzicht: Deze digitale wetten gaan in 2026 de overheid raken | Verder lezen | |
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen |