Slimme camera s geven ouderenzorg privacy
Met de druk op de zorg zijn slimme en creatieve oplossingen welkom om de zorgverleners te ondersteunen en het personeelstekort op te vangen. Bovendien kunnen deze oplossingen ook bijdragen aan de zelfstandigheid van clienten en het behouden van hun eigen regie. Belangrijk is wel dat de privacy en vrijheid van clienten zorgvuldig moeten worden afgewogen tegen de verantwoordelijkheden van zorgverleners. ZuidOostZorg heeft daarom slimme camera s geinstalleerd voor betere persoonsgerichte zorg.
ZuidOostZorg zet met de komst van de camera s in op het behoud van de eigen regie van de client en de ondersteuning van de zorgverleners. Een voorbeeld hiervan is dat er in de kamers van clienten van locatie Stellinghaven Appelscha, op de DZEP afdeling, voor mensen met Dementie met Zeer Ernstig Probleemgedrag, slimme camera s zijn geinstalleerd. Deze camera s geven real time inzicht in de status van de client en de kamer zonder daarbij beelden te laten zien.
Optische sensor
Zorgverlener Alletta Wedzinga geeft aan dat binnen ZuidOostZorg de zorg zo persoonsgericht mogelijk wordt gemaakt en dat de techniek daarbij helpt: Technologie ondersteunt, maar kan de zorgverlening niet vervangen. Echt goede zorg vergt inzicht en tijd. Inzicht in wat de client nodig heeft en tijd om vervolgens te doen wat nodig is. Omdat er van tijd nooit genoeg is in de zorg, zoek je naar oplossingen die tijd kunnen besparen.
Verder lezen bij de bron- Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie? - 14 mei 2026
- Het fundament ligt er al dertig jaar - 14 mei 2026
- Neemt je smart-tv stiekem screenshots? - 13 mei 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie? | Verder lezen | |
Het fundament ligt er al dertig jaar | Verder lezen | |
Neemt je smart-tv stiekem screenshots? | Verder lezen | |
Als deze onzichtbare systemen uitvallen, staat je auto sneller stil dan je denkt | Verder lezen | |
Veel mensen kennen hun rechten niet bij automatische besluiten | Verder lezen | |
Waarom Europa zwaarder inzet op AI-security | Verder lezen | |
Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid | Verder lezen | |
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog | Verder lezen | |
AP gaat ict-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten | Verder lezen |