Skip to main content

Citrix kwetsbaarheden werden vorig jaar het vaakst uitgebuit

Een groep van nationale cybersecurity organisaties heeft een lijst uitgebracht van de meest uitgebuite kwetsbaarheden in 2023. Citrix Netscaler prijkt bovenaan.

Veel van de vijftien meest uitgebuite kwetsbaarheden werden in de eerste plaats als zeroday misbruikt. Dat betekent dat aanvallers ze al misbruikten voordat de makers er een patch voor konden uitbrengen.

Helemaal bovenaan staan bijvoorbeeld twee kwetsbaarheden in Citrix producten: CVE 2023 3519 in Citrix Netscaler ADC en CVE 2023 4966 in de Citrix Gateway. Beiden werden vorig jaar ontdekt maar zou je ondertussen, hopelijk, gepatcht moeten hebben.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.
De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam

Meer recente berichten

Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk
Verder lezen
Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start
Verder lezen
Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen?
Verder lezen
Aankomende Cyberbeveiligingswet vraagt veel van organisaties – begin op tijd!
Verder lezen
Europese Raad stemt in met afgezwakte chatcontrolewet
Verder lezen
VS waarschuwt WhatsApp- en Signal-gebruikers voor spyware-aanvallen
Verder lezen
Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders
Verder lezen
Zwitserse privacytoezichthouders willen Amerikaanse cloudproviders bij overheid weren
Verder lezen
Cyberaanvallen te lijf met een goede verwerkersovereenkomst
Verder lezen
Collectieve aanpak digitalisering kan van start
Verder lezen