Skip to main content

3 ddos aanvallen die ons land in hun greep hebben deze week

Het is een rumoerige week waar het gaat om cyberveiligheid. Het begon vorig weekend op zaterdagavond bij de TU Eindhoven en het is nog niet opgehouden. Dit zijn 3 ddos aanvallen die ons land in zijn greep hebben deze week.

TU Eindhoven

Zoals gezegd, het begon met een aanval op de TU Eindhoven. Er werd een enorme piek in verkeer gezien en de systemen zijn hierop snel offline gehaald. Het voordeel is dat de universiteit er hierdoor naar eigen zeggen op tijd bij was. Het nadeel is dat er geen lessen konden worden gegeven en dat voor veel docenten en studenten geen emailverkeer mogelijk was. De IT ers van de universiteit verwachten dat het netwerk maandag 20 januari weer online is.

Gebruikers kunnen helaas nog steeds te maken krijgen met storingen die kunnen optreden als gevolg van het resetten. Ook bestaat de mogelijkheid dat er bepaalde systemen nog met problemen kampen. Voor de rest van de week blijven we adviseren dat iedereen voor zichzelf afweegt of het zinvol is om op de campus te komen werken of studeren. Vanaf maandag zal de situatie naar alle waarschijnlijkheid voldoende hersteld zijn om alle reguliere campusactiviteiten mogelijk te maken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Waarom Europa zwaarder inzet op AI-security
Verder lezen
Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid
Verder lezen
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog
Verder lezen
AP gaat ict-le­ve­ran­ciers preventief controleren
Verder lezen
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten
Verder lezen
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen
Verder lezen
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels
Verder lezen
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat
Verder lezen
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek
Verder lezen
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst
Verder lezen