China ontkent betrokkenheid bij hacking Staatsveiligheid
De Chinese ambassade in Brussel heeft donderdag ontkend dat China achter de diefstal van gegevens van de Staatsveiligheid zit. De ambassade laakt onverantwoordelijke kritiek op China en valse informatie over zogenaamde Chinese hackers en de vermeende dreiging vanuit China.
Minister van Justitie Annelies Verlinden bevestigde donderdag in de Kamer dat er een klacht is ingediend bij het federaal parket tegen Chinese hackers die tussen 2021 en 2023 gegevens van Staatsveiligheid konden stelen. De minister bevestigde ook dat de hackers deel uitmaakten van een groepering gelinkt aan de Volksrepubliek China.
De Chinese ambassade laakt donderdag in een reactie de onverantwoordelijke kritiek op China en de verspreiding van valse informatie over zogenaamde Chinese hackers en de vermeende dreiging vanuit China.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |