Waarom serieuze investeringen in AP nodig blijven
De Autoriteit Persoonsgegevens blikt terug op een jaar waarin grote techbedrijven werden aangepakt, maar waar ook kansen bleven liggen.
De Autoriteit Persoonsgegevens blikt in haar jaarverslag over 2024 terug op een jaar met succesvolle interventies bij Meta, Netflix, Booking.com, Clearview, Uber en LinkedIn, maar het was ook een jaar waarin er opnieuw amper tot geen ruimte was voor onderzoeken op eigen initiatief.
De AP signaleert dat de democratische rechtstaat en het model van marktregulering dat de Europese Unie, EU, hanteert onder druk staan. De macht van grote technologiebedrijven bijvoorbeeld vormt een serieuze bedreiging voor de privacy en vrijheid van Europeanen. Hiertegen kan alleen een vuist worden gemaakt door binnen de EU intensief met elkaar samen te werken, zo valt te lezen in de begeleidende tekst over het jaarverslag.
Gezichtsherkenning
Naast boetes opleggen hield de AP zo’n tweeduizend gesprekken met organisaties om de wet uit te leggen en naleving te bevorderen, werden er voor onder meer gezichtsherkenning juridische kaders opgetuigd en toetste het 84 wetsvoorstellen.
Verder lezen bij de bron- Cybersecurity awareness is belangrijk, maar niet alleen in oktober - 12 november 2025
- EU-voorstel voor Chat Control opnieuw op de schop - 11 november 2025
- Landen opgeroepen om VN-verdrag tegen cybercrime niet te ondertekenen - 11 november 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Cybersecurity awareness is belangrijk, maar niet alleen in oktober | Verder lezen | |
EU-voorstel voor Chat Control opnieuw op de schop | Verder lezen | |
Landen opgeroepen om VN-verdrag tegen cybercrime niet te ondertekenen | Verder lezen | |
Datalek Postcode Loterij gaf 1580 deelnemers inzage in elkaars gegevens – update | Verder lezen | |
Bedrijven controleren toeleveringsketen nauwelijks op cyberrisicos | Verder lezen | |
Gemeenteraad praat over Rekenkamerrapport Informatieveiligheid, culturele broedplaatsen en meer | Verder lezen | |
Camera op windmolens in Dronten: wat mag wel en wat mag niet? | Verder lezen | |
Cybersecurity overheid mist slagkracht en samenhang | Verder lezen | |
Waarom object storage onmisbaar wordt | Verder lezen | |
Gegevens van personeel afvalverwerker online gepubliceerd na ransomware-aanval | Verder lezen |