Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
De administratieve rechtbank van Hannover heeft opnieuw uitspraak gedaan over het dieselschandaal van Volkswagen. De rechtbank oordeelde dat Volkswagen de privacyregels heeft geschonden tijdens het onderzoek naar het schandaal. Hoewel de automaker met succes aanvoerde dat het de namen van werknemers mocht delen met de Amerikaanse toezichthouder Larry Thompson, kreeg het een berisping omdat het de betrokken werknemers niet van tevoren voldoende had geïnformeerd.
Key takeaways
- De administratieve rechtbank van Hannover heeft vastgesteld dat Volkswagen de privacyregels heeft geschonden.
- Volkswagen kreeg een berisping omdat ze de betrokken werknemers niet had geïnformeerd voordat ze hun namen met Amerikaanse onderzoekers deelden.
- Twee waarschuwingen tegen Volkswagen werden gehandhaafd, in verband met het onvoldoende informeren van werknemers over het delen van gegevens en het ontbreken van documentatie in de communicatie.
Wettelijke gevolgen
De functionaris voor gegevensbescherming van Nedersaksen, die het bedrijf voor de rechtbank aanvocht, had in 2023 vijf waarschuwingen tegen Volkswagen gegeven. De rechtbank stelde Volkswagen op twee punten in het gelijk en de functionaris voor gegevensbescherming op drie. De uitspraak is niet definitief en beide partijen kunnen in beroep gaan.
Beslissingen van de rechtbank
De zaak draaide om de openbaarmaking van gegevens aan Thompson en een later aangestelde onderzoeker van het Amerikaanse Environmental Protection Agency (EPA). De functionaris voor gegevensbescherming bekritiseerde Volkswagen voor het onthullen van de namen van 22 werknemers. De rechtbank was het hier niet mee eens en stelde dat Volkswagen een legitiem belang had aangetoond en een aanvaardbare afweging had gemaakt alvorens de namen vrij te geven.
De rechtbank verwierp ook de bezorgdheid over de ontoereikende versleuteling van e-mails die naar Thompson werden gestuurd. De versleutelingsmethoden van Volkswagen werden voldoende bevonden. De rechtbank handhaafde echter twee waarschuwingen met betrekking tot het onvoldoende informeren van betrokken werknemers over het delen van gegevens en een andere waarschuwing met betrekking tot ontbrekende documentatie in de communicatie met de EPA-onderzoeker.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Kabinet houdt DigiD-contract bij Solvinity, ondanks zorgen van Kamer | Verder lezen | |
Gemeente Zaanstad experimenteert met AI: kansen en gevaren van Copilot | Verder lezen | |
Opnieuw waarschuwing voor overname: ‘VS kan bij persoonlijke gegevens MijnOverheid’ | Verder lezen | |
Europese NIS2 zet voedselketen onder digitale druk | Verder lezen | |
Bits of Freedom: “Datalekken zijn geen incident meer, maar structureel probleem” | Verder lezen | |
Security by design voorkomt hogere rekeningen | Verder lezen | |
Grip op je privacy: welke diensten hebben toegang tot je Google-account? | Verder lezen | |
Meer geld voor verbeteren digitale veiligheid van het mkb | Verder lezen | |
Schiermonnikoog erkent fouten na datalek door ransomware-aanval | Verder lezen | |
Ciso’s slaan alarm: 3 adviezen om ai vóór te blijven | Verder lezen |