Skip to main content

AIVD benadrukt belang van updaten printers en routers in overheidscampagne

De AIVD noemt expliciet systemen die niet als ‘slimme apparaten’ beschouwd worden in de overheidscampagne Doe je updates. De Nederlandse inlichtingendienst waarschuwt dat hackers in opdracht van bepaalde landen gaten zoeken in printers, routers en netwerkopslag.

De AIVD doet actief mee aan de overheidscampagne Doe je updates. Deze bewustwordingscampagne van de Nederlandse Rijksoverheid, oorspronkelijk in 2022 begonnen, is onlangs opnieuw gestart. De focus ligt nu op slimme apparaten, maar de AIVD geeft burgers een bredere blik op het belang van updaten. De inlichtingendienst beperkt de definitie van slimme apparaten niet tot alleen smarthomehardware, maar noemt in een post op het sociale netwerk Mastodon printers, routers en nasapparaten.

Gebruikers die hun apparaten niet altijd goed bijhouden met updates kunnen beveiligingsproblemen krijgen. Kwaadwillenden kunnen daarvan misbruik maken voor cybercrime, uiteenlopend van datadiefstal en cybergijzeling tot ddos-aanvallen en hackpogingen op andere systemen. “Doe je updates, thuis en op het werk! Zonder updates kunnen je apparaten makkelijker gehackt worden”, waarschuwt de AIVD.

“Hackers zoeken in opdracht van landen met een offensief cyberprogramma continu de makkelijkste manier om jouw bedrijfsnetwerk binnen te komen.” Dat binnendringen kan gebeuren via routers, slimme printers of netwerkopslag, geeft de Nederlandse inlichtingendienst aan.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’
Verder lezen
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid
Verder lezen
Be­las­ting­dienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor dis­cri­mi­na­tie­con­tro­le
Verder lezen
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid
Verder lezen
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen
Verder lezen
Hoe verbeter je ot-security?
Verder lezen
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen