Gemeentedata burger voor het eerst gekoppeld aan Europese digitale ID-wallet
Voor het eerst zijn gegevens van een burger waar een Nederlandse gemeente over beschikt gekoppeld aan de wallet voor de Europese digitale identiteit. Deze stap brengt Nederlandse overheden dichter bij de implementatie van Europese wet- en regelgeving, zoals de Single Digital Gateway (SDG) en de eIDAS-verordening, zo laat Digitale Overheid weten, een initiatief van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
De Europese Commissie presenteerde in 2021 plannen voor de invoering van een digitale identiteit waarmee burgers zich in de gehele Europese Unie kunnen identificeren. Vanuit een speciale wallet-app voor smartphones en ‘andere apparaten’ moeten burgers zich kunnen identificeren en elektronische documenten delen. Grote platformen zullen worden verplicht om de nieuwe Europese digitale identiteit (EUDI) te accepteren.
De koppeling van de gemeentedata met de Europese digitale ID-wallet vond plaats tijdens een hackathon. Een geboortebewijs van een inwoner uit de gemeente Rijswijk werd opgehaald en in de wallet geladen. Volgens Digitale Overheid kunnen gemeenten straks via één uniforme koppeling gegevens zowel nationaal als Europees ontsluiten en zo aan meerdere wettelijke verplichtingen voldoen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV | Verder lezen | |
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening” | Verder lezen | |
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen | Verder lezen | |
AFM benadrukt belang van goede informatiebeveiliging bij accountantsorganisaties | Verder lezen | |
Vijf focusgebieden stonden in 2025 centraal voor de Autoriteit Persoonsgegevens | Verder lezen | |
Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval | Verder lezen | |
Gemeentewebsites delen data met Google zonder toestemming | Verder lezen | |
Zo zetten criminelen AI in voor digitale aanvallen | Verder lezen | |
AP en RDI starten onderzoek naar Odido | Verder lezen | |
Buitenlandse Zaken en politie moeten zich opnieuw buigen over inzageverzoek journalist Midden-Oosten | Verder lezen |