Huisartsenorganisatie Medrie lekt gegevens van ruim tweeduizend patiënten
Huisartsenorganisatie Medrie heeft de persoonlijke gegevens van ruim tweeduizend patiënten gelekt. Het gaat onder andere om bsn-nummer, naam en adresgegevens. Een aanvaller wist in te breken op het e-mailaccount van een kantoormedewerker, zo laat Medrie via de eigen website weten. De mailbox bevatte een document met persoonsgegevens.
In het document stonden persoonsgegevens van patiënten van huisartsen uit Zwolle en omstreken die wij gebruiken voor de afhandeling van betalingen van de zorgverzekeraar aan de huisartsen”, aldus Medrie. Hoe de aanvaller op de systemen kon inbreken is niet bekendgemaakt. De huisartsenorganisatie zegt dat het alle 2283 slachtoffers van het datalek heeft geïnformeerd en er melding is gedaan bij de Autoriteit Persoonsgegevens.
Medrie is een regio-organisatie die huisartsen in de regio’s Flevoland, Hardenberg en Zwolle ondersteunt.
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |