Storing bij atoomklok NIST legt risico’s tijdsservers bloot
Afgelopen zaterdag kampte een atoomklok van het National Institute of Standards and Technology (NIST), verantwoordelijk voor de tijdsaanduiding op internet, met een storing. Daardoor verspreidden de NIST NTP-tijdservers enige tijd een foutieve tijd. Dat kan leiden tot applicatiestoringen. Hoewel de afwijking in dit geval miniem was, stelt NIST dat het voorval aangeeft dat organisaties altijd meerdere NTP-bronnen moeten gebruiken voor een correcte tijdsinstelling van cruciale systemen.
De oorzaak van het probleem was een storm die de campus in Boulder in de staat Colorado trof. Hierdoor viel de stroom langdurig uit, waardoor de atomic ensemble time scale, ofwel de referentie voor de tijdsignalen van NIST, niet meer werkte. De systemen bleven eerst nog draaien op noodstroom, maar de generator viel op een gegeven moment uit. De storm was zo heftig dat alleen hulpdiensten het terrein van NIST mochten betreden, waardoor ingrijpen op de locatie onmogelijk was. NIST wilde eigenlijk de NTP-servers helemaal uitschakelen omdat er door de uitval van de referentie een foutieve tijd over internet kon worden verspreid.
Verder lezen bij de bron- Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget - 30 september 2026
- Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? - 30 september 2026
- 25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline - 29 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen |