Skip to main content

Vrouwen langer in onzekerheid door vertraging bevolkingsonderzoek

Door de datadiefstal bij een van de laboratoria voor het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker afgelopen zomer worden de onderzoeken van alle afgenomen testen nu gedaan door 2 laboratoria in plaats van 3. Omdat er minder capaciteit is, zijn structurele achterstanden ontstaan, wat Bevolkingsonderzoek Nederland heeft doen besluiten om minder vrouwen uit te nodigen. Daardoor moeten vrouwen langer wachten tussen 2 onderzoeken. Staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, Preventie en Sport) wil samen met alle betrokken organisaties het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker zo snel mogelijk weer op orde krijgen.

De expertise die nodig is voor de hoge kwaliteit van bevolkingsonderzoek is slechts beperkt beschikbaar. Om de capaciteit weer te vergroten, onderzoekt Bevolkingsonderzoek Nederland daarom of opnieuw kan worden samengewerkt met het derde laboratorium. Er is onafhankelijk veiligheidsonderzoek gedaan, waarmee concrete verbeterplannen zijn gemaakt. Bevolkingsonderzoek Nederland heeft op basis daarvan en intensief contact, voldoende vertrouwen om Clinical Diagnostics de kans geven om de informatiebeveiliging op het vereiste niveau te brengen. Het laboratorium heeft aangegeven alles op alles te zetten om in de komende 6 maanden alle tekortkomingen te verhelpen. Bevolkingsonderzoek Nederland wil de samenwerking alleen dan weer worden opstarten als onafhankelijk kan worden vastgesteld dat de data van alle deelnemers op alle mogelijke manieren veilig is.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden
Verder lezen
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen
Verder lezen
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’
Verder lezen
Intelligentie als wapen
Verder lezen