AP en CNV ontvangen meer meldingen over cameratoezicht op de werkvloer
De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en vakbond CNV ontvangen meer meldingen over cameratoezicht op de werkvloer. Een van de redenen hiervoor is dat beveiligingscamera’s een stuk goedkoper zijn geworden en eenvoudiger te bedienen, waardoor werkgevers hun personeel overal vandaan in de gaten kunnen houden. CNV heeft een apart meldpunt voor camera’s op de werkvloer. In het begin van het meldpunt kwamen jaarlijks twintig tot dertig meldingen binnen. Nu zijn dat er 125, zo laat de vakbond tegenover het AD weten.
De AP ontving vorig jaar twintig klachten en meer dan zeventig tips van werknemers die zich zorgen over camera’s op de werkvloer maken. “We maken ons hier zorgen over, want iedereen heeft recht op privacy, ook werknemers. Het recht op privacy houdt niet op zodra je aan het werk gaat”, aldus een woordvoerder tegenover het AD. Er zijn allerlei eisen gesteld aan organisaties die cameratoezicht willen toepassen.
“Het cameratoezicht moet noodzakelijk zijn.
Verder lezen bij de bron- Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget - 30 september 2026
- Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? - 30 september 2026
- 25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline - 29 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen |