Meer geld voor verbeteren digitale veiligheid van het mkb
Cyberaanvallen nemen toe en raken steeds vaker ook het midden- en kleinbedrijf, maar vaak hebben deze ondernemers niet de capaciteit of kennis om zich hier goed tegen te beschermen. Daarom investeert het kabinet € 3,7 miljoen in Cybersecurity learning communities, waarmee digitaal talent ondernemers helpt met hun digitale veiligheid. Samen met een bijdrage van € 1,7 miljoen van Regieorgaan SIA komt het totaal op ruim € 5,3 miljoen.
Met de investering worden deze zogeheten Cybersecurity learning communities opgezet: samenwerkingen tussen onderwijs, onderzoek en bedrijfsleven waarin ondernemers worden geholpen met hun digitale veiligheid en tegelijkertijd nieuw talent wordt opgeleid.
Mkb kwetsbaar in digitale economie
Digitalisering biedt grote kansen, maar maakt bedrijven ook kwetsbaarder. Cyberaanvallen nemen toe en worden complexer, terwijl ondernemers vaak tegen praktische belemmeringen aanlopen, zoals een gebrek aan kennis, tijd en personeel. Daarnaast is er een groeiend tekort aan cybersecurityprofessionals. Hierdoor blijft het voor veel bedrijven lastig om de juiste expertise in huis te halen. Met de Cybersecurity learning communities wordt de brug geslagen tussen talent en mkb’ers.
Eerste toekenning
In de eerste ronde is het project CYRCLE toegekend, dat € 1 miljoen ontvangt. Binnen dit project worden vier regionale clusters opgezet, gericht op thema’s zoals mensgerichte cyberveiligheid, ‘security by design’, cybersecurity in operationele technologie en innovatieve toepassingen zoals serious gaming. Met CYRCLE wordt een landelijk netwerk opgebouwd waarin kennis en samenwerking centraal staan, met het mkb als belangrijkste doelgroep.
Cybersecurity learning communities
De financieringsregeling Cybersecurity learning communities is in 2025 opgezet door het ministerie van Economische Zaken en Klimaat en Regieorgaan SIA. In eerste instantie is hiervoor € 1,76 miljoen vanuit het ministerie beschikbaar gesteld, aangevuld met € 1,76 miljoen van SIA.
Verder lezen bij de bron- 25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline - 29 september 2026
- Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport - 29 september 2026
- Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy - 28 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen |