Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen
Het Nederlandse Polarsteps heeft een gigantisch datalek: de gegevens van 23 miljoen gebruikers liggen op straat. En dat is misschien nog niet het ergste: het Amsterdamse bedrijf zou dit al een half jaar hebben geweten. Heb jij Polarsteps? Dan zijn dit de stappen om te nemen.
Datalek bij Polarsteps
De in 2015 opgerichte app heeft in totaal 23 miljoen gebruikers, maar van al deze gebruikers zijn de foto’s gewoon raadpleegbaar geweest: al een heel lange tijd. De onderzoekers van Follow the Money kwamen dit op het spoor nadat een Franse cybersecurity-expert het bedrijf al waarschuwde over het lek. Hij stapte ook naar Follow the Money, zeker omdat Polarsteps geen actie leek te ondernemen. En dat komt nu allemaal uit.
Het klinkt natuurlijk logisch dat mensen je foto’s kunnen zien: dat is immers waar je Polarsteps voor neemt. De app is er om andere mensen op de hoogte te houden van je reis, als een soort reisdagboek in social media-vorm. Je kunt mensen volgen en zo updates krijgen over hun reis. Heel leuk, heel populair ook, maar nu blijkt dat dat toch niet alleen maar leuk is. Het blijft een app, er blijft veel data mee gemoeid gaan en dat is nu gelekt. Het lek is inmiddels bij de Autoriteit Persoonsgegevens gemeld en er zijn maatregelen genomen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek | Verder lezen | |
De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: waarom ketenverantwoordelijkheid straks niet meer vrijblijvend is | Verder lezen | |
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat | Verder lezen | |
De basis van cybersecurity ligt in email security | Verder lezen | |
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid | Verder lezen | |
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen |