UWV krijgt Autoriteit Persoonsgegevens achter zich aan: Privacy moet beter beschermd
Hoe het UWV omgaat met de bescherming van persoonsgegevens heeft al langer de aandacht van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), laat de toezichthouder weten. “Er lopen momenteel verschillende onderzoeken naar het UWV. Wat de inhoud is van de onderzoeken die nu lopen, kan ik nu niet toelichten in het belang van deze onderzoeken”, zegt een woordvoerder van AP.
Het IT-systeem bij het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen, dat van 4,1 miljoen mensen de klantgegevens bewaart, voldoet aan ‘geen van de beginselen uit de AVG’, bleek uit onderzoek dat Trouw via de Wet openbaarheid bestuur (Wob) had opgevraagd bij het UWV. Miljoenen persoonsgegevens van voormalige UWV-klanten zijn makkelijk in te zien door duizenden ambtenaren.
“Ook in het verleden heeft de AP al vaker moeten optreden bij UWV”, meldt de woordvoerder. Zo concludeerde de AP in 2017 dat de beveiliging van het online werkgeversportaal onvoldoende was. Werkgevers konden via dit portaal werknemers ziek en beter melden. Het UWV verstrekt ziektewetuitkeringen op grond van deze meldingen. In het werkgeversportaal staan diverse gegevens van medewerkers, zoals naam en adres, het burgerservicenummer, financiële gegevens en gegevens over arbeidsongeschiktheid, ontslag en bevalling.
Verder lezen bij de bron- Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur - 15 oktober 2026
- AP zet volgende stap in toezicht op AI - 14 oktober 2026
- AI hackt website van de Australische overheid - 14 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen |