Cybersecurity is lastige puzzel: heeft u alle stukjes?
Een effectieve beveiliging bestaat uit een set aan technische en organisatorische maatregelen die elkaar versterken. Vaak weten organisaties echter niet goed waar ze moeten beginnen. Hoe lost u deze puzzel op?
De uitbraak van Covid-19-pandemie is voor cybercriminelen gunstig. Zij spelen handig in op de actuele ontwikkelingen rondom het virus en de forse groei van het aantal thuiswerkers. Denk aan phishingmails uit naam van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en phishingcampagnes die specifiek gericht zijn op thuiswerkers. Van spam en phishing tot impersonatieaanvallen en malware: het aantal aanvalspogingen steeg tussen januari en maart met maar liefst een derde.
Het belang van een solide verdediging is groter dan ooit. Tegelijkertijd was het afdekken van alle cyberrisico’s nog nooit zo complex. Zo heeft de versnelde transitie naar thuiswerken – een goede ontwikkeling als u het mij vraagt – het aanvalsoppervlak vergroot. De huidige situatie vraagt om een gelaagde securitystrategie die klanten, werknemers en bedrijfsgegevens beschermt. Hoe ziet dat er in de praktijk uit? Daar worstelen organisaties mee.
Verder lezen bij de bron- Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? - 26 juni 2026
- Terugblik cyberincident - 26 juni 2026
- Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking - 25 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? | Verder lezen | |
Terugblik cyberincident | Verder lezen | |
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen |