Gezichtsherkenning uitgelegd: hoe werkt het wat met privacy?
Meta maakte vorige week bekend dat het niet langer gezichtsherkenning wil toepassen op Facebook. Het bedrijf kreeg ernstige kritiek omdat privacyregels ontbreken. Nu schuift het bedrijf eigen regels naar voren. Maar wat is de rol van de overheid? En hoe werkt gezichtsherkenning?
Gezichtsherkenning en Meta
Afgelopen week kwamen we met het nieuws dat Meta besloten had om te stoppen met de automatische gezichtsherkenningssoftware in Facebook. Vooral het ontbreken van duidelijke en goede privacyregels gaf het bedrijf als een van de hoofdredenen aan. Meta kreeg sterke kritiek van zowel gebruikers als van privacyexperts.
Een dag later kwam Meta echter met de mededeling dat het nog wel doorgaat met de gezichtsherkenningssoftware voor de metaverse, nu echter wel met duidelijke (eigen) regels. Maar hoe werkt gezichtsherkenning?
Verschillende benaderingen
Voordat we de regels over het gebruik van gezichtsherkenningssoftware bespreken, is het handig om eerst te weten wat het is en hoe het precies werkt. En om meteen een kleine disclaimer te plaatsen: er zijn heel veel softwareprogramma s rondom gezichtsherkenning en het is onmogelijk om deze allemaal te bespreken. Onder andere Facebook, IBM, Microsoft, Amazon en nog tal van andere bedrijven hebben namelijk software gemaakt die gezichten kan herkennen. Deze werken allemaal net even anders en daarom leggen we uit waar de werking op neerkomt.
Verder lezen bij de bron- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen |