Skip to main content

Google kijkt mee met bijna helft overheidssites

Google kijkt mee op een groot deel van de websites van publieke organisaties. Dat blijkt uit onderzoek van Bits of Freedom. Bijna de helft van de overheidswebsites maakt meteen contact met Google bij ieder sitebezoek.

Privacy inbreuk

In totaal onderzocht de burgerrechtenorganisatie 32.843 websites van de overheid, de zorg en het onderwijs. Van de overheidssites gebruikt 48 procent Google diensten, zo blijkt uit het onderzoek.

De diensten van Google, denk aan Google Maps, Google Forms en Google Analytics, zijn gratis en gemakkelijk in te zetten door de ontwikkelaars van websites, vertelt Joran van Apeldoorn, onderzoeker bij Bits of Freedom. Maar ze maken vervolgens wel een heftige inbreuk op jouw privacy door allerlei informatie naar Google door te sturen.

Het goede nieuws is dat de overheid zich hier meer van bewust lijkt dan de zorg en het onderwijs:  daar wordt Google op respectievelijk 83 procent en 90 procent van de onderzochte websites geinformeerd over alle bezoekers. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen
Verder lezen
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming?
Verder lezen
Terugblik cyberincident
Verder lezen
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking
Verder lezen
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren
Verder lezen
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden
Verder lezen
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen