Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit
Cybercriminelen proberen steeds vaker data te stelen via zwakke plekken in de configuratie van Salesforce systemen. Daardoor neemt het risico op het verlies van klantgegevens toe, waarschuwt it beveiligingsbedrijf Computest Security.
De kwetsbaarheden zijn te misbruiken via, gestolen, inloggegevens. Vervolgens is via een standaardcomponent van Salesforce, de DataloaderPartnerUI, eenvoudig andere data te bereiken. De component geeft gebruikers toegang tot api s waarvoor geen multi factorauthenticatie vereist is. Hiermee is het ook mogelijk om relatief eenvoudig op grote schaal data uit de systemen te ontvreemden, duidt Computest. De beveiliger vindt het opvallend dat dit een standaard instelling is in de Salesforce applicaties.
Naast het ontbreken van multi factorauthenticatie, blijkt ook dat in meerdere Salesforce omgevingen de instelling voor het vertrouwde ip bereik te tolerant is en alle ip adressen omvat, 0.0.0.0 – 255.255.255.255. Deze configuratie stelt iedereen die over gecompromitteerde inlogdata beschikt ook in staat om toegang te krijgen tot data en deze te extraheren, aldus de ict beveiliger.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen | |
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk | Verder lezen |